Dobra restauracja włoska Kraków

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, treściwe oraz ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską degustują równie pyszne potrawy – canelloni, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską należy przyjrzeć się kilku istotnym elementom: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie znajdują się też mniej typowe włoskie potrawy, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność i jedzenie z różnych części kraju. W dobrej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Wykwintne wina włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która aspiruje do bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna ignorować wina. Obiad w stylu włoskim koniecznie musi obejmować też trunek. Lampka białego wina to przy włoskim posiłku kanon. włosi gotują Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese a także nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – o ile naprawdę ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, musi mieć szeroką kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wahania warto odwiedzić restaurację, która potrafi przyrządzić nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film